Skutki uboczne botoksu

chirurgia plastycznaBotoks to coraz częściej stosowany materiał do upiększania w nowoczesnej chirurgii plastycznej. Coraz więcej chirurgów plastycznych zajmuje się oferowaniem usług upiększania twarzy osób, które są na to chętne, dlatego też spadają wciąż ceny za operacje plastyczne. W Polsce specjalizuje się we wstrzykiwaniu botoksu chirurgia – wokół szpitali w Łodzi skupiają się najlepsi specjaliści z tego kraju. Zanim zdecydujesz się na zabieg botoksowania twarzy, musisz koniecznie zapoznać się ze wszelkimi możliwymi skutkami ubocznymi, których ryzyko wystąpienia niesie ze sobą ten zabieg.

Botoks przede wszystkim, według najnowszych bada, powoduje, że mięśnie twarzy wiotczeją i wokół botoksu nagromadzonego w tkance łącznej osadza się mnóstwo tłuszczu. Dlatego twarz po kilku latach od zabiegu może niestety wyglądać bardzo nieestetycznie. Chirurgia plastyczna zajmuje się nie tylko wstrzykiwaniem botoksu i upiększaniem, ale podstawowym zadaniem chirurga plastycznego jest zadbanie o to, aby nie było skutków ubocznych zabiegu, a także zabezpieczanie całego zabiegu pod względem skutków dla organizmu.

Wstrzyknięcie botoksu oznacza ingerencję w organizm, dlatego nie należy bagatelizować tego zabiegu. Każdorazowa ingerencja w mięśnie twarzy powoduje pewne zmiany i tak naprawdę współczesna medycyna estetyczna nie jest jeszcze przetrenowana, nie wiadomo jak po kilkudziesięciu latach stosowania botoksu będą wyglądały nasze twarze. Ostatnie badania pokazują, że królikom, którym wstrzykiwano botoks, zwiotczały mięśnie w szybkim tempie. Rozwój królika jest znacznie szybszy niż w przypadku człowieka, dlatego można spodziewać się, że kobieta, która wstrzyknęła sobie w obecnych czasach botoks, za pięćdziesiąt lat będzie miała zwiotczałe mięśnie twarzy, a to oznacza, że będzie już konieczne ciągłe wstrzykiwanie botoksu w jej twarz. Zabieg ten uzależnia. Nieznane są dotąd skutki stosowania botoksu na ludzkiej skórze po pięćdziesięciu latach, bo jest to stosunkowo nowa metoda upiększania twarzy.”

Czytaj także na pl.wikipedia.org

Dodaj komentarz